Italský Chrtík ♥ Italian Sighthound ♥ Piccolo Levriero Italiano

*******
• Dostihovou a coursingovou licenci splnila PERLA v rekordním čase ve věku 12 měsíců
a ve věku 14 měsíců běhá distanci 360m s vynikajícím časem 30,40 sekund :))
• V prvním dostihovém závodě ve třídě dospělých v 15měsících se stala MISTRYNÍ ČR s časem 30,24s !!
• První CACIB získala na své první mezinárodní výstavě v 17 měsících v mezitřídě
posudek naleznete :: 
ZDE ::
• Na MVP v Praze 1.5.2010 ve 23 měsících dovršila titul ČESKÝ ŠAMPION a získala ocenění
CAC, CACIB, BOB - 
posuzoval pan Magder Max z Kanady a res. BIG které posuzovala paní
rozhodčí Barbka Novak ze Slovinska :-)) - ze 13 vystavovaných Italských chrtíků (5psů, 8fen)
• V necelých třech letech 30.4.2011 splnila podmínky pro přiznání prestižního titulu INTERŠAMPION !! :))
• Při završení šampionátu Kypru 2.8.2011 - 
posuzoval p. Giuseppe Alessandra z Itálie ! v silné konkurenci
nádherných italských chrtíků ze světově známých chovatelských stanic získala naše Perla, která v té době byla již mamkou 8 štěňátek ze 2 vrhů
CAC, Best Bitch, Best of Bred & Best in Group 3. místo !! :))

Perlička je komplexně všestranná, úspěšná, povahově vyrovnaná s milou a úžasně přátelskou povahou, což předává i svým dětičkám :)
*******

Perly špičkovou dostihovou krevní linii lze snadno nalézt již 8 generací zpět před jejím narozením :)  Perla je jednou z komplexně nejúspěšnějších fenek  Evropy, která dosáhla pro chrtíka na nejprestižnější tituly - Interšampiona C.I.B. a zároveň na mezinárodního šampiona krásy a výkonu C.I.B.P. ! Je již čtvrtou komplexně úspěšnou generací v řadě dostihové linie, Mezinárodních šampionů krásy, šampionů pro Krásu a výkon, zároveň Multišampionů a 2 generací s kompletním zdravotním vyšetřením na dědičné či získané onemocnění srdce, očí a kolen (patell). Všichni její potomci jsou 100% zdrávy, bez vzozených vad, mají kompletní nůžkový skus a krásnou srst.  2/3 dospělých potomků vlastní dostihovou a coursingovou licenci a též jsou úspěšní i na výstavním poli :) Perly dcera Duchessa (otec Zefiro je Italský pes a v Evropě se komplexností řadí mezi absolutní špičku !) jde hrdě ve šlépějích rodičů, ve věku pouhých 28 měsíců dosáhla též na nejprestižnější tituly C.I.B., C.I.B.P a zároveň je šampionkou krásy mnoha zemí, na coursingu a dostihovém ovále naprosto spolehlivá a rychlá. Perly dcera Earleen a syn Esserino jsou držiteli všech mezinárodních titulů C.I.B., C.I.B.P. a navíc jsou oba mezinárodní dostihoví šampioni C.I.C. a Esserino je zároveň nejmladším Vicemistrem Evropy v couringu , kdy tento titul získal v Itálii ve věku pouhých 17 měsíců ve velké konkurenci 25 psů a získal res. CACIL ! Esserino byl též 3x vybrán na výstavách jajo nejhezčí jedinec ze všech chrtů skupiny X. BIG.
Perly dcera a naše prvorozená Atiya je Mistryní Evropy v coursingu 2013, které se běželo v Německu a v tomto závodě získala nejen CACIL, ale i nejvyšší počet bodů z 57 chrtíků na startu ! V roce 2014 se Atiya umístila na Mistrosvství Evropy v Itálii na krásném 7. místě z 29 startujících fenek, a skončila s rozdílem pouhého bodu za fenkou na 6. místě!
Perly potomci dělají radost nejen nám doma a majitelům v Čechách a na Moravě, ale i na Slovensku, ve Slovinku Estonsku, Rakousku, Maďarsku, Itálii, Řecku, 2 ve Finsku a tři kluci v Německu. V našem domově nám dělají radost její tři dcery, jeden synek a vnouček, další její vnoučátka žijí v Rakousku a na slunném řeckém ostrově Rodosu :)
Perla miluje lidi a děti každého věku. Každou naší návštěvu na vítání opusinkuje a těm pro ni z nejvzácnějších v nestřeženém okamžiku "vyšvihne na stole výstavní postoj"  :) Svým potomkům předává špičkový prostorový pohyb, správné linie, úhlení, krásnou zdravou srst, kompletní chrup, ale hlavně milou, přátelskou a nebázlivou povahu a obrovskou chuť lovit ! :) Perlu i její děti i přes jejich vrozenou loveckou vášeň nebyl nikdy problém na procházkách odvolat, když se rozeběly např, za zajícem. Mnohem silnější než živý zajíc, bažant či kos je pro ně atmosféra dostihů či coursingů s obyčejným bílým igelitem, tam se změní v opravdové vášnivé  lovce .......
 Na úspěchy jejích potomků se můžete podívat v sekci 
NAŠE ODCHOVY, kliknutím na odkaz :: ZDE ::
 

Za naše výstavní a chovatelské začátky a podporu patří obrovské díky mé dlouholeté kamarádce ze školních let, vynikající chovatelce a poradkyni chovu, Lence Zitové z věhlasné chs. LADY BARNETT´S, která byla vždy ochotně nápomocná od  prvních krůčků výstavních postojů (Perlička byla malé "tornádo", které byť vteřinku nepostálo :) ), přes chůzi na vodítku, zorientování se na poli výstavním až po první odchovy .... Dnes mohu s jistotou říci, že nebýt její podpory, skončili bychom naší první výstavou ve třídě mladých, kdy Perla celou cestu na výstavu prozvracela, v kruhu když šla, tak s hlavou u země a o postoji vůbec nemluvě ..... pan rozhodčí jí napsal krásný posudek s konstatováním, že "nebyla veselá" a odešli jsme z kruhu se známkou VD 1 za katastrofální předvedení ..... Během 14 dnů než se konala další výstava, Lenka Perličku připravila tak, že získala Výborná 1, CAJC z konkurence 5 fenek ve třídě, dále jí pan rozhodčí vybral jako NEJLEPŠÍHO MLADÉHO jedince a poté se  omluvil, že je Perla nádherná, ale titul nejvyšší BOB, zadá zkušenějšímu jedinci.....což bylo pochopitelné :) Od této chvíle bylo rozhodnuto o našem pokračování a výsledky naleznete v jednotlivých sekcích našich stránek :)
Perla jako štěňátko neměla zájem o střapeček , což nám bylo v té době opravdu lhostejné. Na první trénink coursingu jsme jeli jen ze zvědavosti a tam se Perla bez předchozího tréninku proměnila v tryskomyšku, z níž byli všichni nadšení jak nádherně běžela.
Zkusili jsme tréninkový den na dostihové dráze v Kolíně, pod vedením zkušené paní rozhodčí a chovatelky špičkových dostihových vipetů paní Vlasty Ronovské, kde jsme se ujistili, že Perličce boxy nečiní problém a na dráze letí jako tornádo až do cíle. Dále již následovalo splnění licence, které Perla splnila lehce, ale jen soloběhy. Pro společné běhy nebylo možné najít sparingpartnera jelikož na dráze v té době běhali pouze 2 chrtíci v klasiku (DIO DIESEL Bugsy a jeho syn JO-AKIM z Kopfsteinu) a jeden chrtík ve sprinterech (pes HARLEY Feritte Bugsy) a sejít se s klukama v klasiku ve stejný den, bylo dost  obtížné, jelikož často běhali také na coursingu  ........ Dále na dráze končil svou dostihovou karieru Mistr světa CHICK King of Ivar, s kterým jsme se na dráze potkali, bohužel pro nás jen jedenkrát  Postupně se situace změnila a chrtíků jsou plné boxy a dokonce i více za obě pohlaví, nikoliv jen v mixu a tím pádem se běhá i "finále B", v ČR do roku 2012 nevídané ! Nyní v roce 2015 je nejvyšší zastoupení chrtíků na startu v coursingu i dostizích z naší chovatelské stanice Annaperla, chs. Tileco a potomci po mistrovi světa Braienovi De Marte Moor :) Všichni tito chrtíci skvěle reprezentují Českou republiku u nás doma i v zahraničí a mají vynikající výsledky i na akcích nejvyšších jakým je mistrovství Světa i Evropy ! A nyní je teprve patrné, že pouze vlastnit dotihovou a coursingovou licenci vůbec nic neznamená, protože až v závodu daný pes prokáže zda je schopen obstát a doběhnot do cíle, což mnoho chrtíků, kteří i přestože licenci vlastní nedokáže, pokud běží s jiným psem. ..

Perla je poměrně mladá, zdravá a v plné síle, ale jelikož nám za svůj život dala mnoho úspěšných potomků, poslední štěňátka odchovala ve věku necelých 6 let, nemáme potřebu dále jí využívat v chovu a další vrh s ní již neplánujeme ! Perlička si bude po našem boku už jen užívat radosti ze života, vnoučátek 

a běhání, které tak miluje, v seniorské kategorii :)  Našich psů a jejich kvalit si vážíme a odmítáme se zařadit mezi chovatele, kteří mají za život 6 - 8 vrhů na feně či  po skončení chovnosti se svých fen zbavují ! Ale ano, i tohoto jsou někteří lidé, kteří chovají  v zájmovém chovu pod záštitou FCI, schopni !
TOPlist